"Normalni ludzie utrzymują normalne stosunki". Ojciec prezydenta skomentował rozmowę Dudy z Tuskiem

Polska
"Normalni ludzie utrzymują normalne stosunki". Ojciec prezydenta skomentował rozmowę Dudy z Tuskiem
Polsat News

- Mój syn szanuje Donalda Tuska mimo, że politycznie absolutnie się z nim nie zgadza - powiedział "Super Expressowi" ojciec prezydenta, prof. Jan Tadeusz Duda, komentując spotkanie i rozmowę głowy państwa z szefem Rady Europejskiej na posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Stwierdził też, że takie spotkanie nie zaszkodzi jego synowi.

Prezydent Andrzej Duda i przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk uczestniczyli we wtorek w nowojorskiej siedzibie ONZ w spotkaniu pod przewodnictwem sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa poświęconym przyjęciu deklaracji "Action for Peacekeeping".

 

Kamery i fotoreporterzy uchwycili, jak w oczekiwaniu na swoją kolej do wygłoszenia wystąpienia, prezydent Duda i przewodniczący Tusk rozmawiają. Na nagraniu widać, że obu politykom dopisywały humory.

 

- To było normalne spotkanie. Normalni ludzie utrzymują normalne stosunki, choć nie zgadzają się politycznie. Ale szanują się. Tusk też jest człowiekiem i powinniśmy się wszyscy wzajemnie szanować - powiedział ojciec prezydenta, prof. Jan Tadeusz Duda w rozmowie z "Super Expressem".

 

 

Wcześniej na temat spotkania i rozmowy z Tuskiem wypowiadał się sam prezydent, który został o to zapytany podczas konferencji prasowej.

 

- To było spotkanie, które określiłbym mianem spotkania technicznego, dlatego że ono wynikło z kolejności wystąpień - powiedział Andrzej Duda.

 

"Rozmowa normalna, grzecznościowa"

 

- Zostałem poproszony do wystąpienia, pan przewodniczący Donald Tusk miał mieć wystąpienie kilku mówców po mnie, ale tamci mówcy nie wystąpili. W związku z tym posadzono pana przewodniczącego obok mnie, no i usiedliśmy koło siebie, Polak z Polakiem, zaczęliśmy rozmowę normalną, grzecznościową, jak dwóch znających się ludzi, nie ma w tym dla mnie nic nadzwyczajnego - mówił prezydent. - Nie rozmawialiśmy o polityce - dodał prezydent.

 

O tę rozmowę zapytany został także marszałek Senatu Stanisław Karczewski. - Myślę, że to była reakcja obydwu panów na słowa prezydenta USA Donalda Trumpa, który kilkukrotnie mówił serdecznie, ciepło o Polsce i chwalił Polskę za prowadzoną politykę w różnych obszarach - zaznaczył marszałek.

 

Super Express, polsatnews.pl

paw/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze