"Moja sympatia jest niekoniecznie mocno nakierowana na naszego kandydata". Kukiz ws. wyborów

Polska
"Moja sympatia jest niekoniecznie mocno nakierowana na naszego kandydata". Kukiz ws. wyborów
Facebook/Paweł Kukiz

- Wiem, że nasz kandydat (w wyborach na prezydenta Warszawy - red.) wielkich szans nie ma. (...) Mam inne osoby, którym mocno kibicuję - powiedział Paweł Kukiz podczas konwencji wojewódzkiej swojego ruchu w Kielcach. Jak dodał, jego "sympatia jest akurat niekoniecznie mocno nakierowana" na kandydata Kukiz'15 w Warszawie, Marka Jakubiaka.

W piątek w Kieleckim Centrum Kultury odbyła się konwencja wojewódzka Kukiz'15. Wideo z fragmentem przemówienia lidera tego ruchu opublikował na Twitterze szef biura prasowego partii Wolność Marcin Dobski. Na nagraniu widać Pawła Kukiza, który nawiązuje do wyborów na prezydenta Warszawy. 

 

- Wiem, że nasz kandydat raz, że wielkich szans nie ma, a po drugie moja sympatia jest niekoniecznie mocno nakierowana na naszego kandydata - powiedział lider ruchu Kukiz'15.

 

"Są na przeciwległym biegunie"

 

Kukiz dodał, że ma "inne osoby, którym mocno kibicuje". - Dla dobra Warszawy. Na tym to polega - powiedział.

 

Dopytywany, których kandydatów ma na myśli, odpowiedział: "Nie chcę dawać przykładów". Zapewnił przy tym, że kandydaci ci znajdują się "na zupełnie przeciwległym biegunie niż pan Jakubiak".

 

- Kolory są potrzebne. Najważniejsze jest dobro mieszkańców, a nie jakiś interes ruchu Kukiz'15 - dodał Kukiz.

 

"Dla Warszawy, a nie dla siebie"

 

Do słów Kukiza odniósł się jeden z internautów komentujących wpis polityka na Facebooku. "Serio nie popiera Pan kandydata wystawionego przez Kukiz'15, czyli Marka Jakubiaka? Może jakieś oświadczenie w tej sprawie?" - zapytał.

 

"Oczywiście, że popieram. Ale nade wszystko popieram Obywateli i ich dobro. I wszystkich tych kandydatów, którzy idą do wyborów dla Warszawy a nie dla siebie" - odpowiedział Paweł Kukiz.

 

"Łaska pańska na pstrym koniu jeździ"

 

Jakubiak, poproszony o komentarz do słów Pawła Kukiza, odparł, że nie będzie odnosił się do tej wypowiedzi.

 

Pytany o swoje szanse w wyborach na prezydenta Warszawy odpowiedział, że "łaska pańska na pstrym koniu jeździ, a tam gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta". "Pracuję po to w kampanii wyborczej, żeby te wybory wygrać". Dodał, że dziś dywagowanie o tym, kto ma większe, a kto mniejsze szanse, nie ma sensu. - Proszę sobie przypomnieć parę wcześniejszych wyborów - ludzie, którzy byli bez szans, są dzisiaj prezydentami - przypomniał Jakubiak.

 

Wybory samorządowe odbędą się 21 października; druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast - 4 listopada.

 

polsatnews.pl, PAP

zdr/prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze