Poszukiwana Europejskim Nakazem Aresztowania chciała wylecieć z kraju. Zatrzymanie w Krakowie

Polska
Poszukiwana Europejskim Nakazem Aresztowania chciała wylecieć z kraju. Zatrzymanie w Krakowie
Polsat News

Straż Graniczna zatrzymała na lotnisku Kraków-Balice 29-letnią obywatelkę Polski, poszukiwaną Europejskim Nakazem Aresztowania przez niemiecki wymiar sprawiedliwości za udział w zorganizowanej grupie przestępczej dokonującej oszust tzw. metodą "na wnuczka".

- Kobieta została zatrzymana podczas odprawy na lotnisku, gdy chciała odlecieć do Turcji - poinformowała Justyna Drożdż z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu. 

 

Podczas kontroli okazało się, że 29-latka figuruje w bazach danych jako osoba poszukiwana przez niemiecki wymiar sprawiedliwości za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, dokonującej oszustw.

 

Wielokrotne oszustwa w Niemczech

 

Według wystawiającego ENA, kobieta wraz z innymi osobami, zaangażowanymi w działalność grupy, wykorzystując metodę "na wnuczka" próbowała wyłudzać od potencjalnych ofiar znaczne sumy pieniędzy. Polce postawiono zarzuty wielokrotnego usiłowania oszustwa na terenie Niemiec, w celu uzyskania korzyści, za co według tamtejszych przepisów karnych grozi jej 10 lat pozbawienia wolności.

 

Zatrzymaną kobietę pogranicznicy przekazali funkcjonariuszom policji z Krakowa.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie