Największe na świecie muzeum aniołów zostanie zamknięte

Świat
Największe na świecie muzeum aniołów zostanie zamknięte
Flickr/Lew Bank/CC BY 2.0

Muzeum w Beloit w stanie Wisconsin, które posiada największą kolekcję aniołów na świecie, po 20 latach działalności zostanie - z powodów finansowych - zamknięte w sobotę. Odwiedziło je dotąd ok. 180 tys. osób.Informację o zamknięciu The Angel Museum podała agencja Associated Press.

 

Joyce Berg, która pomogła w uruchomieniu Muzeum Anioła przed dwudziestu laty, ofiarowując mu własną kolekcję, poinformowała, że "muzeum ulegnie zamknięciu z powodu braku funduszy, członków, sponsorów korporacyjnych i wolontariuszy".

 

Jak podała AP, Berg i jej zmarły mąż, Lowell, zaczęli zbierać anioły w 1976 r. i obecnie w kolekcji znajduje się ich rekordowa liczba - 13 156 aniołów. W zbiorach muzeum znajduje się również 600 aniołów afroamerykańskich ofiarowanych przez Oprah Winfrey.

 

Berg szacuje, że przez 20 lat co najmniej 180 tys. osób zwiedziło muzeum w Beloit, znajdujące się w budynku dawnego kościoła.

 

Ostatnim dniem funkcjonowania Muzeum Anioła będzie sobota. 87-letnia Berg powiedziała AP, że zamknięcie muzeum ma "smak słodko-gorzki". Planuje zatrzymać część eksponatów, ale wynajęła towarzystwo aukcyjne, by sprzedać większość z nich.

 

Berg powiedziała AP, że "ma nadzieję, iż anioły pozostaną razem".

 

PAP

jm/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie