Media: zatrzymano podejrzanych o zamordowanie dziennikarza Jana Kuciaka

Świat
Media: zatrzymano podejrzanych o zamordowanie dziennikarza Jana Kuciaka
Peter Tkac/Flickr.com/CC BY-SA 2.0

Podejrzani o zamordowanie słowackiego dziennikarza śledczego Jana Kuciaka zostali zatrzymani na wniosek prokuratury - podały w czwartek media w Bratysławie. Policja nie potwierdziła dotąd tych informacji, powołując się na dobro śledztwa.

O zatrzymaniach jako pierwszy napisał portal "DennikN". Powołując się na źródła zbliżone do śledztwa, poinformował o zatrzymaniu ośmiu osób, w tym mordercy Kuciaka i jego narzeczonej, którzy zginęli w lutym br.

 

Trwają przeszukania i inne czynności śledcze - napisał portal, dodając, że zatrzymania miały miejsce na południu Słowacji.

 

Policja, która nie potwierdziła oficjalnie tych doniesień, zamieściła na Facebooku informację o akcji elitarnego oddziału NAKA. "Więcej informacji podamy, gdy tylko będzie to możliwe" - napisano.

 

Artykuł dotyczył powiązań premiera z włoską mafią

 

Dziennikarz Jan Kuciak został zamordowany pod koniec lutego. Przygotowywane przez niego materiały dotyczyły m.in. powiązań między osobami z otoczenia ówczesnego premiera Słowacji Roberta Fico a włoską mafią. Oprócz dziennikarza zginęła także jego narzeczona Martina Kusznirova.

 

Zabójstwo Kuciaka i Kusznirovej wywołało w kraju kryzys polityczny i doprowadziło do rekonstrukcji rządu. Pod wpływem masowych protestów ze stanowiska zrezygnował szef rządu Fico, a jego miejsce zajął reprezentujący tę samą partię Kierunek - Socjaldemokracja (SMER-SD) Peter Pellegrini. Słowacja ma także nowego szefa policji, ministrów sprawiedliwości oraz spraw wewnętrznych.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie