Jakubiak: chcę, aby rachunek za odbudowę Pałacu Saskiego zapłacili Niemcy

Polska
Jakubiak: chcę, aby rachunek za odbudowę Pałacu Saskiego zapłacili Niemcy
Ryszard 74/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

- Chcę odbudować Pałac Saski, który zakończyłby powojenną odbudowę stolicy; za odbudowę chcemy wystawić fakturę Niemcom - powiedział kandydat Kukiz'15 na prezydenta Warszawy, poseł Marek Jakubiak.

Na konwencji ruchu Kukiz'15 Marek Jakubiak wspominał, że Patryk Jaki podchwycił jego pomysł ogłoszony podczas kampanii wyborczej - czyli odbudowę Pałacu Saskiego. 

 

- Już nabrałem pewności, że jak nie zostanę prezydentem, to mój pomysł będzie zrealizowany. Ja podchodzę pragmatycznie do tematu. Pomysłem Kukiz'15 jest zakończenie odbudowy stolicy silnym akcentem poprzez odbudowanie ostatniego zabytku w Warszawie - powiedział Jakubiak.

 

"Zaraz ogrodzą Pałac Saski"

 

- Pałac Saski, pytanie co tam będzie, bo przed wojną była komenda garnizonu - być może teraz powinna być. Ewentualnie, jeżeli nie będzie tam komendy garnizonu, to już Senat się tam pcha - dodał. - Tu mam pewnego rodzaju obawy dlatego, że Sejm ma być ogrodzony palisadą czterometrową, to zaraz i to ogrodzą. To jest ostatni moment, aby odbudować Pałac Saski. Po odbudowie prezydent Warszawy powie: odbudowaliśmy Warszawę po waszych zniszczeniach Niemcy. Teraz kładziemy wam fakturę. Nie będę czekał na premierów, prezydentów Polski itd., nie będę się bawił w politykę. Jako prezydent Warszawy, w imieniu Stefana Starzyńskiego i mieszkańców Warszawy, wystawię im fakturę, koniec gadania. Nie biorę jeńców w tym przypadku - wyjaśnił Jakubiak.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie