20 listopada debata w PE nt. praworządności w Polsce. "Kolejna próba nękania"

Świat
20 listopada debata w PE nt. praworządności w Polsce. "Kolejna próba nękania"
Polsat News

20 listopada w komisji wolności obywatelskich Parlamentu Europejskiego odbędzie się kolejna debata nt. praworządności w Polsce - poinformowały służby prasowe PE. Zdaniem wiceszefa PE Zdzisława Krasnodębskiego to kolejna próba nękania Polski w PE.

Debata będzie miała formę wysłuchania. Oznacza to, że zostaną na nią zaproszeni eksperci, którym europosłowie będą mogli zadawać pytania dotyczące praworządności w Polsce. W wysłuchaniu nie biorą udziału tylko europosłowie samej komisji, która je organizuje, ale może przyjść na nie każdy parlamentarzysta. W praktyce jednak, z uwagi na ograniczenia w powierzchni sali, w której odbywa się takie wysłuchanie, ugrupowania polityczne czy reprezentacje poszczególnych krajów w danej grupie wysyłają na nie swoich przedstawicieli.

 

Zorganizowanie wysłuchania skrytykował w czwartek Zdzisław Krasnodębski. - Odbieram informację o zorganizowaniu kolejnej debaty z lekkim znudzeniem. Już tyle razy byliśmy świadkiem podobnych wydarzeń w PE - powiedział. Jak dodał, jest to kolejna próba nękania Polski na arenie unijnej.

 

Jak powiedział, "grillowanie i nękanie Polski" będzie trwało w kolejnych miesiącach, prawdopodobnie do końca marca, gdy PE przestanie działać i rozpocznie się kampania wyborcza.

 

- Grupa europosłów działających w komisji wolności obywatelskich chce się szczególnie wykazać przed wyborami i pewnie to też jest pokłosie wizyty delegacji tej komisji w Warszawie. W tej komisji jest sporo europosłów nieprzychylnych Polsce - powiedział Krasnodębski.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie