12-latek uratował młodszą siostrę z płonącego domu. "Mały bohater"

Polska

12-letni chłopiec uratował życie młodszej siostrze, wyciągając ją z płonącego domu. Do zdarzenia doszło we wtorek w Dąbrówce w powiecie piotrkowskim. Pożar spowodowany był prawdopodobnie wadą instalacji elektrycznej.

O zdarzeniu poinformowała w środę Ilona Sidorko z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Według wstępnych ustaleń pożar wybuchł we wtorek tuż przed godziną 17.00 w domu jednorodzinnym w Dąbrówce w gminie Aleksandrów.

 

Ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko, bo budynek był drewniany. W mieszkaniu przebywały cztery osoby: 33-letnia kobieta i jej dwoje dzieci: 12-letni chłopiec i 8-letnia dziewczynka, a także 87-letnia schorowana ciocia.

 

- Chłopiec, widząc nadchodzące zagrożenie oraz odciętą ogniem drogę ewakuacji z budynku, bez chwili zwłoki i zawahania wybił szybę w oknie wychodzącym na podwórko i wyciągnął przez nie swoją o cztery lata młodszą siostrę. W tym samym czasie jego mama pomogła wyjść starszej kobiecie - wyjaśniła Sidorko.

 

 

12-latek z obrażeniami rąk trafił do lekarza. Według policji dzięki małemu bohaterowi nie doszło do tragedii. Życiu i zdrowiu rodziny nie zagraża niebezpieczeństwo. Wójt gminy Aleksandrów zapewnił pokrzywdzonym lokal zastępczy i wsparcie finansowe.

 

Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie