"Chciałoby się powiedzieć: wreszcie". Duda na otwarciu biura Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu

Świat

- Chcemy przenieść również nasze relacje gospodarcze ze Stanami Zjednoczonymi na wyższy poziom - powiedział w poniedziałek Andrzej Duda w Nowym Jorku. Prezydent wziął udział w otwarciu Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Nowym Jorku oraz spotkał się ze środowiskami gospodarczymi.

- Ogromnie się cieszę, że mam ten zaszczyt otwierać Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Nowym Jorku - powiedział prezydent rozpoczynając swoje wystąpienie.

 

I dodał: - Chciałoby się powiedzieć: wreszcie. Bo jeśli mówimy o tym, czy gdzieś jest stolica światowego handlu i finansów, to z pewnością wielu ludzi wskaże właśnie na Nowy Jork.

 

Zaproszenie dla przedsiębiorców

 

Prezydent wskazał, że Polska jest jedną z najprężniej rozwijających się gospodarek UE, ze wzrostem sięgającym 4-5 proc. PKB, inflacją poniżej 2,5 proc. PKB oraz niskim bezrobociem. Duda namawiał przedsiębiorców ze Stanów Zjednoczonych, szczególnie firmy z branży IT i nowoczesnych technologii, do inwestowania w naszym kraju.

 

- Jestem przekonany, że spotkacie państwo w Polsce młodych ludzi, doskonale wykształconych, ambitnych, przygotowanych, a przede wszystkim inteligentnych i gotowych do pracy - powiedział. Wyraził satysfakcję, że to właśnie w Nowym Jorku - światowej stolicy handlu - powstaje kolejne już w USA Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH. Dodał, że docelowo ma ich być sześć.

 

Przyjęcie u Trumpa

 

Podczas trzydniowej wizyty w USA prezydent m.in. będzie uczestniczył w debacie generalnej 73. sesji Zgromadzenia ONZ oraz w posiedzeniu RB ONZ.

 

Wieczorem w poniedziałek prezydent i pierwsza dama wezmą udział w przyjęciu wydanym przez prezydenta Stanów Zjednoczonych dla uczestników Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

 

Polsat News, polsatnews.pl

mr/grz/mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie