Drzewo przygniotło motocyklistę. Kilkaset interwencji strażaków z powodu nawałnic

Polska
Drzewo przygniotło motocyklistę. Kilkaset interwencji strażaków z powodu nawałnic
zdj. ilustracyjne/Polsat News

Od piątku w całej Polsce strażacy interweniowali ok. 970 razy, przede wszystkim z powodu przewróconych przez silny wiatr drzew. Najczęściej - ponad 350 razy wzywali ich mieszkańcy woj. zachodniopomorskiego, wiele interwencji było też w woj. wielkopolskim. W Dębczynie (woj. zachodniopomorskie) ranny został motocyklista, którego przygniotło drzewo.

Strażacy od piątku do soboty, do godz. 6 rano, wyjeżdżali do wezwań ok. 970 razy. Najwięcej, ok. 420 interwencji miało miejsce w woj. zachodniopomorskim oraz w woj. wielkopolskim - blisko 180. - Większość akcji strażaków związana była z usuwaniem z dróg i szlaków kolejowych drzew połamanych i powalonych przez wiatr - poinformował rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak.

 

Ok. godz. 6 bez prądu było ok. 8 tys. odbiorców - najwięcej gospodarstw w województwach: podkarpackim (ok. 4,9 tys.), zachodniopomorskim (ok. 1,4 tys.), wielkopolskim (ok. 900), łódzkim (ok. 650) oraz kujawsko-pomorskim (ok. 90).

 

W Dębczynie w powiecie białogardzkim (woj. zachodniopomorskie) drzewo uderzyło w motocyklistę. Z kolei w Lęborku na Pomorzu powalone drzewo zerwało linię trakcyjną Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM). 

 

Wiatrołomy i zabezpieczenia dachów

 

W województwie kujawsko-pomorskim strażacy interweniowali w nocy ok. 40 razy, usuwając skutki silnego wiatru . Ściągali z dróg połamane drzewa i zabezpieczali dachy. Nikomu nic się nie stało.

 

- Największe nasilenie wyjazdów było do godziny 1.00. Głównie interweniowaliśmy w sprawie wiatrołomów. Zgłoszenia były z całego województwa. W 2-3 miejscach poderwało dachy na stodołach - powiedział dyżurny operacyjny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

 

Zaznaczył, że nie było większych strat materialnych.

 

- Na szczęście nikomu nic się nie stało - dodał.

 

PAP, polsatnews.pl

 

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie