Koniec najcieplejszego lata w historii. Od soboty chłodna jesień

Polska
Koniec najcieplejszego lata w historii. Od soboty chłodna jesień
Polsat News

Piątek był ostatnim dniem prawdziwie letniej aury. Deszcz, burze i wiatr osiągający prędkość nawet 80/90 km/h - taką pogodę przyniesie w nocy z piątku na sobotę nad Polskę chłodny front atmosferyczny znad Niemiec. Tegoroczne lato było najdłuższym i najcieplejszym w historii polskich pomiarów meteorologicznych. Dzień przed rozpoczęciem kalendarzowej jesieni, zrobi się chłodno i mokro.

"Jeszcze nigdy w historii pomiarów instrumentalnych, których początek datowany jest na 1781 rok, między kwietniem a wrześniem nie było w Polsce aż tak gorąco. Rekordowo ciepło zapisało się też całe lato oraz dwa wiosenne miesiące, kwiecień i maj, a kilka innych miesięcy znalazło się wśród najcieplejszych" - poinformował serwis TwojaPogoda.pl.


Piątek był jednak ostatnim dniem, w którym można się było cieszyć słońcem i ciepłem. Termometry w całym kraju pokazały od 27 do nawet 30 stopni w cieniu.


W nocy nad zachodnią Polskę wkroczy chłodny front atmosferyczny znad Niemiec i będzie się przemieszczał nad całym krajem niosąc ze sobą opady i ochłodzenie.


Wiatr może wiać z prędkością nawet 80-90 km/h. Temperatura w porównaniu z ostatnimi dniami spadnie nawet o 15 stopni. W sobotę w najcieplejszym momencie dnia wyniesie maksymalnie 16-17 stopni.

 

TwojaPogoda.pl, polsatnews.pl

prz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie