Czterech nielegalnych imigrantów z Wietnamu zatrzymanych przez Straż Graniczną na Podkarpaciu

Polska
Czterech nielegalnych imigrantów z Wietnamu zatrzymanych przez Straż Graniczną na Podkarpaciu
Bieszczadzka Straż Graniczna

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Ustrzyk Górnych zatrzymali czterech obywateli Wietnamu, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski - poinformowała w czwartek rzecznik prasowa Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej Elżbieta Pikor.

Do zatrzymania doszło w Brzegach Górnych.

 

- Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Audi na warszawskich numerach rejestracyjnych. Okazało się, że kierowca, 35-letni obywatel Ukrainy, przewozi czterech nielegalnych imigrantów z Wietnamu - powiedziała Elżbieta Pikor.

 

Zatrzymani imigranci to mężczyźni w wieku od 17 do 32 lat. Nie mieli dokumentów ani pieniędzy. Zatrzymany został także kierowca audi.

 

- Przyznali, że pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski, a następnie czekał na nich samochód z kierowcą. Będąc jeszcze w kraju swego pochodzenia, zapłacili po 15 tys. dolarów każdy, aby dotrzeć do Niemiec. Polska miała być krajem tranzytowym - zaznaczyła Pikor.

 

Kierowca dobrowolnie poddał się karze

 

Zgodnie z umową o readmisji Wietnamczycy zostali przekazani z powrotem na Ukrainę. Kierowca audi przyznał się do winy i poddał dobrowolnie karze 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na 2 lata.

 

Od początku roku na tzw. zielonej granicy na Podkarpaciu zatrzymano ponad 120 nielegalnych imigrantów. Dominują wśród nich obywatele Wietnamu (30 osób), Turcji (25 osób) i Iraku (10 osób). 

 

PAP

mos/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie