O włos od tragedii w cyrku. Spłoszony wielbłąd ranił siedem osób

Świat
O włos od tragedii w cyrku. Spłoszony wielbłąd ranił siedem osób
Facebook

Siedem osób, w tym sześcioro dzieci, zostało rannych podczas pokazu cyrkowego w Pittsburghu w Pensylwanii (USA). W czasie przejażdżki na wielbłądzie zwierzę nagle spłoszyło się i zaczęło biegać po arenie pełnej ludzi tratując ich.

Incydent wydarzył się w niedzielę w PPG Paints Arena. Podczas przerwy w popołudniowym programie jedną z atrakcji była przejażdżka na wielbłądach, kucykach i słoniach, nadzorowanych przez treserów.

 

Podczas przejażdżki jeden z wielbłądów nagłe spłoszył się, zaczął wierzgać, starając się zrzucić z grzbietu jadących na nim ludzi.

 

 

W hali, w której odbywał się pokaz, wybuchła panika. Spłoszone zwierzę biegające po cyrkowej arenie udało się ujarzmić po kilkudziesięciu sekundach.

 

 

W wyniku zdarzenia rannych zostało siedem osób. Najpoważniejsze obrażenia odniosło dziecko, które ma złamaną rękę.

 

Jeden ze świadków powiedział stacji CBS, że zwierzę zachowywało się spokojnie, lecz w pewnym momencie spłoszyło się, gdy jedno z dzieci rzuciło w jego stronę łopatą służącą do sprzątania odchodów.

 

Zarządca cyrku powiedział w amerykańskich mediach, że było to pierwsze tego typu zdarzenie w długoletniej działalności cyrku. Zapewnił również, że cyrk był ubezpieczony i poszkodowani nie muszą się martwić o wypłatę ewentualnych odszkodowań.

 

USA Today, Independent

dk/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!