"W związku z niedzielą niehandlową, członków i sympatyków PiS nie obsługuję, ponieważ nie pozwala mi na to klauzula sumienia" - brzmi pełna treść komunikatu. 

 

Na zdjęciach udostępnionych przez lokalny portal TubaOstrowa widać, że za ladą stał mężczyzna w koszulce z napisem "Konstytucja". Był to pan Adam, franczyzobiorca sklepu.

 

 

Post udostępniony na Facebooku podzielił internautów. "Chociaż ktoś w tym mieście ma otwarty umysł" - brzmiał jeden z komentarzy pod zdjęciami.

 

"Niech Pan się cieszy, że PiS w niedzielę ograniczył Panu konkurencję... Pachnie to trochę hipokryzją" - napisał inny internauta.

 

"Niedopuszczalne jest sugerowanie dyskryminacji"

 

W komentarzach można znaleźć także stanowisko sieci sklepów Żabka. 

 

"Sklepy Żabka są prowadzone przez ponad 3,5 tys. franczyzobiorców, którzy niezależnie zarządzają swoimi placówkami. Charakter naszej współpracy nie odnosi się do ich poglądów politycznych. Bez wątpienia sklep nie jest miejscem do organizowania happeningów politycznych, na co zwrócimy uwagę franczyzobiorcy. Komunikat został zamieszczony w sklepie bez naszej wiedzy i zgody" - brzmi początek komunikatu.

 

Sieć podkreśliła, że "niedopuszczalne jest sugerowanie dyskryminacji jakiejkolwiek grupy klientów". "To stoi w sprzeczności z ogólnymi zasadami naszej umowy z franczyzobiorcą. Dlatego obecnie analizujemy jakie kroki powinniśmy podjąć w związku z tym zdarzeniem" - dodano.

 

"Aptekarz nie musi sprzedać środków antykoncepcyjnych" 

 

Pan Adam w rozmowie z nami przyznał, że tego dnia wszyscy jego klienci zostali obsłużeni. - Ja to traktuję jako happening, żeby udowodnić, że osoby, które popierały i uchwaliły ustawę o niehandlowych niedzielach przychodzą tu i kupują. Są po prostu obłudne - powiedział franczyzobiorca.

 

Jak dodał, chciałby, "jako szary człowiek", mieć prawo do zastosowania klauzuli sumienia.

 

- Lekarz nie musi zrobić operacji, bo ma klauzulę sumienia. Aptekarz nie musi sprzedać środków antykoncepcyjnych, a "szaraczki" nie mają prawa mieć klauzuli sumienia - wyjaśnił w rozmowie z polsatnews.pl.

 

polsatnews.pl, tubaostrowa.pl