"Odejmijcie kilogramy, tu potrzeba dobrej zmiany". 12-latka zaśpiewała minister Zalewskiej o plecaku

Polska

Teledysk 12-letniej Jagody, stworzony przy współpracy z jej tatą, jest hitem internetu. Dziewczynka śpiewa o problemie każdego polskiego ucznia, czyli przeładowanym plecaku. "Odejmijcie kilogramy, tu potrzeba dobrej zmiany" - śpiewa uczennica zwracając się do szefowej resortu edukacji Anny Zalewskiej.

"Wszystkie książki i zeszyty ważą ile słoń niemyty. Raz do szkoły, raz do szkoły, żywot ucznia niewesoły. Garb mi rośnie, bo na plecach ciężki plecak" – tak zaczyna się utwór "Plecak" 12-letniej Jagody Grzebieniak.


- Śpiewam o ciężkim plecaku, problemie wszystkich uczniów - mówi 12-latka w rozmowie z reporterem Wydarzeń.


- Można oczywiście marudzić i sieć defetyzm na forach na Facebooku, ale można tez to zrobić z uśmiechem, w innej formie - powiedział Michał Grzebieniak, ojciec nastolatki.

 

 

"Po pani reformie (...) nauka odbywa się na zmiany"


12-letnia Jagoda podkreśla, że zaśpiewała, żeby "pani (minister Anna Zalewska - red.) zajęła się tym problemem". - Ponieważ jest on bardzo duży - podkreśliła.

 

Uczennica szóstej klasy szkoły podstawowej nie ograniczyła się wyłącznie do teledysku, zaapelowała również do szefowej resortu edukacji (za pośrednictwem portalu onet.pl). "Szanowna Pani Minister! Dzieci noszą na plecach całe kilogramy książek i zeszytów. Po pani reformie do naszej szkoły doszli uczniowie 7 i 8 klas, więc nauka odbywa się na zmiany. Apeluję o pomoc! Żebyśmy nie musieli nosić tych ciężarów. Może pani sprawi, żeby zamiast papierowych podręczników, moglibyśmy być wyposażeni w tablety. Jeśli na tablety ma pani za mało pieniędzy, to może wystarczy nam jeden duży zeszyt do wszystkich przedmiotów. Albo żebyśmy chociaż mieli możliwość zostawiać książki w szkolnych szafkach" - prosi 12-latka.

 

"Wydarzenia", onet.pl, polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie