Szef "Solidarności": nie pozwolimy na import tanich wynagrodzeń z Filipin

Polska
Szef "Solidarności": nie pozwolimy na import tanich wynagrodzeń z Filipin
Polsat News

- Uważamy, że każdy może w naszym kraju pracować, ale pod jednym warunkiem: za tę samą pracę, w tym samym miejscu, za to samo wynagrodzenie co polski pracownik; musimy się bronić przed dumpingiem społecznym - powiedział w wywiadzie dla piątkowego "Naszego Dziennika" szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda.

W rozmowie z "ND" przewodniczący "Solidarności" wyraził pogląd, że należy "walczyć z tymi wszystkimi dziwnymi agencjami, które przerzucają do Polski imigrantów i próbują ich zatrudniać w różnych firmach". - Uważamy, że każdy może w naszym kraju pracować, ale pod jednym warunkiem: za tę samą pracę, w tym samym miejscu, za to samo wynagrodzenie co polski pracownik - powiedział.

 

- Musimy się bronić przed dumpingiem społecznym - podkreślił Duda. Jak dodał, "Solidarność" nie pozwoli na "import tanich wynagrodzeń z Filipin czy z innych krajów azjatyckich".

 

"Firmy takie jak Amazon działają na pograniczu prawa"

 

Na uwagę, że "Hindus z Ubera rozwożący pizzę to codzienny widok w Warszawie", Duda odparł: "Jak działa Uber? Nie ma tam zasad, przepisów, wszystko jest poza kontrolą". - Mamy też takie firmy jak Amazon, które będą z tego korzystać, bo oni tak działają, na pograniczu prawa polskiego, czyli kodeksu pracy - dodał.

 

- Liczyliśmy się z tym, że jeżeli Amazon wejdzie do Polski, to będzie chciał jeszcze mocniej przykręcić śrubę pracownikom, widzimy, co się dzieje chociażby w Niemczech, gdzie są protesty przeciwko tej firmie. Musimy się więc nastawić na ciężką walkę, ale od tego jesteśmy" - powiedział Duda. - Dzisiaj zajmujemy się sprawami budżetówki, za chwilę rozwiążemy ten problem i będziemy musieli zająć się pracownikami, którzy przyjeżdżają do nas do pracy spoza krajów UE - dodał szef "S".

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie