Zdjęli koszulki i próbowali zaatakować księży podczas mszy w Białymstoku

Polska
Zdjęli koszulki i próbowali zaatakować księży podczas mszy w Białymstoku
Wikimedia Commons/Fczarnowski

Podczas mszy świętej w jednym z białostockich kościołów do świątyni weszło dwóch mężczyzn niezainteresowanych nabożeństwem. 40- i 33-latek, starając się zakłócić nabożeństwo, rozebrali się od pasa w górę i zachowywali się agresywnie wobec księży. Obaj trafili w ręce policji. Byli pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło w środę podczas wieczornej mszy świętej w Archikatedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jak informuje portal Białystok Online pod koniec nabożeństwa do świątyni weszło dwóch mężczyzn, którzy zdjęli koszulki, skakali po ławkach i wykrzykując obraźliwe hasła próbowali zaatakować odprawiających mszę księży.

 

W chwili zdarzenia w świątyni było około stu wiernych, którzy widząc co się dzieje starali się uspokoić agresywnych mężczyzn. Gdy się to nie udało, wezwano policję.

 

Jak poinformował Tomasz Krupa z Podlaskiej Policji, krewkich mężczyzn udało się zatrzymać. - Pierwszego z nich policjanci zatrzymali w przedsionku, drugi w tym czasie przebywał przed ołtarzem i po chwili też został zatrzymany - powiedział portalowi Białystok Online.

 

Obaj mężczyźni prosto z kościoła trafili do policyjnego aresztu. Po przebadaniu ich alkomatem okazało się, że byli pijani - mieli we krwi ponad 2 promile alkoholu.

 

Odpowiedzą za obrazę uczuć religijnych. Za ten czyn grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

Białystok Online, polsatnews.pl

dk/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie