Przebiegały przed nadjeżdżającym pociągiem. Dla "zabawy"

Polska

Dwie nastolatki, uczennice ósmej klasy szkoły podstawowej, urządziły sobie "zabawę" na torach kolejowych w Nowym Targu (Małopolska). "Zabawa" polegała na przebieganiu przez torowisko bezpośrednio przed nadjeżdżającym pociągiem. Wyczyn nagrały telefonem i chwaliły się nim w aplikacji mobilnej.

Nieodpowiedzialne zachowanie nastolatek miało miejsce 6 września. Teraz policja, po ustaleniu personaliów dziewczynek, postanowiła zaprezentować nagranie aby przestrzec przed podobnymi zabawami. Ton głosu nastolatek został zmieniony, aby uniemożliwić ich identyfikację.


Funkcjonariusze zauważają, że "zabawa" nastolatek nie tylko była niebezpieczna dla nich samych, ale również dla pasażerów pociągu osobowego jadącego do Zakopanego i mogła doprowadzić do tragedii.

 

Powiadomiono rodziców oraz sąd rodzinny i nieletnich


Ustalono, że zdarzenie miało charakter jednorazowy. Mundurowi o sytuacji powiadomili rodziców dziewczynek oraz sąd rodzinny i nieletnich.


Policjanci apelują, by - biorąc pod uwagę ostatnie tragiczne zdarzenia na przejazdach kolejowych - zachowywać ostrożność i zwracać uwagę na dzieci przebywające w pobliżu torowisk.

 

polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie