W ciągniku nie było świateł, więc traktorzysta oświetlał drogę telefonem

Polska
W ciągniku nie było świateł, więc traktorzysta oświetlał drogę telefonem
KSP Warszawa

21-latka za kierownicą ciągnika rolniczego zatrzymali policjanci z Grodziska Mazowieckiego. Młody traktorzysta Kamil P. wyjechał we wtorek w nocy na drogę, choć w ciągniku nie działały światła. Drogę oświetlał sobie za pomocą latarki w telefonie komórkowym. Na dodatek mężczyzna był nietrzeźwy, nie miał również uprawnień do kierowania pojazdami, a ciągnik nie był jego.

O pomysłowym traktorzyście jadącym przed godz. 21 ruchliwą drogą w Opypach poinformowali policjantów inni kierowcy.


Patrol drogówki, który dotarł na miejsce bez trudu wypatrzył podejrzany ciągnik, choć jedyne źródłem światła pochodziło z latarki w telefonie traktorzysty.

 

Miał 2 promile alkoholu w organizmie


Podczas kontroli wyszło na jaw, że 21-latek jest nietrzeźwy. Badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna nie posiadał również żadnych uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Ciągnik został zabezpieczony, a kierowca trafił do policyjnej celi.


Następnego dnia do grodziskiej komendy zgłosił się właściciel ciągnika, który poszukiwał swojego pojazdu. Po wytrzeźwieniu Kamil P. usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości oraz zaboru ciągnika.


polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie