"Otworzą następny" mówił Duda ws. upadającego zakładu w Pieńsku. Dziś ma rozmawiać o uratowaniu go

Polska
"Otworzą następny" mówił Duda ws. upadającego zakładu w Pieńsku. Dziś ma rozmawiać o uratowaniu go
Polsat News

- Prezydent na środowym spotkaniu w Pałacu Prezydenckim, m.in. z ministrem inwestycji i rozwoju, starostą zgorzeleckim i burmistrzem Pieńska, będzie rozmawiał nt. możliwości uratowania zakładu w Pieńsku - poinformował prezydencki minister Błażej Spychalski. W trakcie wizyty Dudy w Zgorzelcu ktoś krzyknął do prezydenta: zamykają zakład, ludzie stracą pracę. Duda odparł: otworzą następny

- 230 osób straci pracę. Był pan tam 10 lat temu. Zamykają największy zakład pracy w Pieńsku - krzyczał jeden z mężczyzn obecnych na spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą w Zgorzelcu w zeszły czwartek. - Proszę pana, proszę się nie martwić. Otworzą następny - odpowiedział prezydent. 

 

Tego samego dnia Andrzej Duda odwiedził Lubań. Podczas swojego przemówienia odniósł się do kwestii zamknięcia zakładu w Pieńsku.

 

- Cieszę się, że w tak wielkim stopniu udało się zlikwidować w Polsce bezrobocie. Dzisiaj jednak w Zgorzelcu dostałem smutną wiadomość. Otóż dowiedziałem się, że w pobliskim Pieńsku fabryka, która dzisiaj zatrudnia ponad 250 osób, właściciele robią właściwie wszystko, żeby upadła. I prawdopodobnie upadnie, ludzie stracą pracę - mówił prezydent.

 

Z Kwiecińskim i Rafalską o uratowaniu zakładu 


Spychalski powiedział na środowym briefingu prasowym, że prezydent Duda podjął w sprawie zakładu w Pieńsku już wiele kroków. Poinformował też, że w środę w Pałacu Prezydenckim odbędzie się spotkanie, na którym będzie m.in. prezydent Duda, minister w Kancelarii Prezydenta Adam Kwiatkowski, minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, starosta powiatu zgorzeleckiego Urszula Ciupak i burmistrz miasta i gminy Pieńsk Jan Magda.


- Pan prezydent będzie rozmawiał nt. możliwości uratowania zakładu, który dzisiaj zatrudnia 230 osób w gminie Pieńsk - powiedział Spychalski.


Dodał, że jeżeli będzie jakaś decyzja ws. zakładów w Pieńsku, już po spotkaniu w Pałacu Prezydenckim, to zostanie przekazana stosowane informacja.

 

Prezydencki minister Błażej Spychalski będzie gościem środowego wydania programu "Wydarzenia i Opinie".

 

Poniżej wideo ze spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Zgorzelca.

 

 


PAP, polsatnews.pl

grz/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie