Miał prawie pięć promili alkoholu, opiekował się 2-letnią córką

Polska
Miał prawie pięć promili alkoholu, opiekował się 2-letnią córką
Polsat News/Zdj. ilustracyjne

Niemal pięć promili alkoholu w organizmie miał ojciec, który opiekował się dwuletnią córką. Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Opolu, mężczyznę zatrzymano, a dziecko przekazano mamie.

Do zdarzenia doszło niedzielę w jednej z kamienic na terenie gminy Biała. Patrol policji został wysłany do domu wielorodzinnego na interwencję. Kiedy po wyjaśnieniu sprawy funkcjonariusze wychodzili z kamienicy, na klatce schodowej usłyszeli zza drzwi mieszkania głośny płacz dziecka.

 

Mimo pukania nikt do nich nie wyszedł, a płacz dziecka się nasilał. Okazało się, że drzwi do mieszkania nie były zamknięte na klucz. Policjanci weszli do środka. Zobaczyli tam leżącego na podłodze pijanego mężczyznę. Wokół były porozrzucane puste butelki po alkoholu. Mężczyzna nie reagował na bodźce zewnętrzne. Obok niego leżała płacząca dwuletnia córeczka.

 

Ojciec i dziecko w szpitalu

 

Policjanci zawiadomili pogotowie ratunkowe, które przewiozło dziewczynkę do szpitala na badania i obserwację. Ojciec dziecka również trafił do szpitala. Zdaniem ratowników interwencja policji mogła uratować mu życie, bo badanie wykazało, że miał prawie 5 promili alkoholu we krwi.

 

Policjanci zawiadomili o zdarzeniu matkę dziecka, która była w pracy.

 

Sprawą zajmie się sąd rodzinny. 32-latek odpowie również za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie