17 lat po zamachu na World Trade Center. Wieńce od prezydenta i premiera przed pomnikiem Polaków

Polska
17 lat po zamachu na World Trade Center. Wieńce od prezydenta i premiera przed pomnikiem Polaków
PAP/Tomasz Gzell

Prezydencki minister Błażej Spychalski w 17. rocznicę ataków terrorystycznych z 11 września 2001 r. złożył w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy wieniec przed warszawskim pomnikiem upamiętniającym Polaków, którzy zginęli w zamachu na World Trade Center. Pamięć ofiar uczcił także premier Mateusz Morawiecki.

We wtorek Kancelaria Prezydenta poinformowała na Twitterze, że w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy wieniec złożył minister Błażej Spychalski. 

 

 

Wieniec przed pomnikiem we wtorek złożył również premier Mateusz Morawiecki.

 

Pomnik pamięci polskich ofiar 11 września 2001 roku został odsłonięty w pierwszą rocznicę ataku przy głównym wejściu do warszawskiego Parku Skaryszewskiego.

 

17 rocznica zamachów terrorystycznych

 

11 września 2001 r. terroryści Al-Kaidy porwali w USA cztery samoloty, z których dwa uderzyły w budynki WTC w Nowym Jorku, a trzeci w gmach Pentagonu w Waszyngtonie; czwarty (który miał uderzyć w waszyngtoński Kapitol) rozbił się w Pensylwanii po akcji pasażerów, którzy podjęli walkę z porywaczami. W wyniku zamachu zginęło blisko trzy tysiące osób - większość wskutek pożaru i zawalenia się WTC. Było wśród nich sześcioro Polaków.

 

PAP

 

mos/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie