Wymiana nawierzchni na A2. Mogą wystąpić duże utrudnienia

Moto

Z poważnymi utrudnieniami w ruchu muszą się liczyć od poniedziałku kierowcy przejeżdżający autostradą A2 przez węzeł Poznań Wschód. W związku z pracami drogowymi wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu.

Spółka Autostrada Eksploatacja poinformowała, że szczególne utrudnienia związane z wymianą warstwy ścieralnej nawierzchni na odcinku autostrady A2 Poznań-Września mogą nastąpić między 13 a 18 września.

 

Od poniedziałku do 18 września na wysokości węzła Poznań Wschód, między 179 a 176 km autostrady nastąpi zamknięcie jezdni w kierunku Świecka. Ruch odbywać się będzie dwukierunkowo jezdnią południową, czyli w kierunku Warszawy. Jak podała spółka, zachowana zostanie możliwość wjazdu i zjazdu na węźle Poznań Wschód, jednakże włączenie się do ruchu na autostradzie będzie znacznie utrudnione.

 

Harmonogram może ulec zmianie

 

Dodatkowo od 13 do 21 września na odcinku A2 między 176 a 171 km nastąpi zamknięcie jezdni w kierunku na Świecko, zaś ruch odbywać się będzie dwukierunkowo jezdnią południową.

 

"Oznacza to, że między 13 a 18 września zamknięte będą dwa odcinki A2; ruch na odcinku od 181 km do 179 km poprowadzony zostanie pasem szybkim na jezdni północnej (kierunek Świecko), a na odcinku 179 km do 171 km dwukierunkowo na jezdni południowej (kierunek Warszawa)" - podała Autostrada Eksploatacja.

 

Spółka zaznaczyła przy tym, że harmonogram prac może ulec zmianie z uwagi na m.in. warunki pogodowe.

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie