"Nie mówimy nie". Święcicki z PO o pomyśle programu 500+ dla emerytów

Polska

Prezes PiS ujawnił, że trwają prace nad projektem pomocy finansowej dla osób starszych, tzw. 500+ dla emerytów. - Nie mówimy "nie" takim pomysłom - powiedział w programie "Tak czy Nie" Marcin Święcicki z Platformy Obywatelskiej. Według Waldemara Budy z Prawa i Sprawiedliwości jest jednak za wcześnie, aby mówić o szczegółach tego programu.

- Chcielibyśmy do tego podejść ekstraordynaryjnie, czyli zaproponować dodatkowy program, który mógłby jeszcze zwiększyć świadczenia te najmniejsze i te średnie - mówił Waldemar Buda.


Poseł PiS podkreślił, że jego partia nie chce tego nazywać programem 500+ dla emerytów. "Zastanawiamy się nad tym, jak emerytom, tym najbardziej potrzebującym, pomóc" - stwierdził polityk.

 

- Jaki będzie końcowy program? Tego jeszcze nie wiemy - przyznał Buda. - Pamiętamy o emerytach i wywiążemy się z tego - zapewniał.

 

"Podejdziemy do tego w sposób racjonalny"


Marcin Święcicki z PO, zapytany przez Piotra Witwickiego, co o planach rządzących sądzi opozycja odparł:

 

- Jeśli to będzie rozsądna propozycja koncentrująca się na emerytach najbiedniejszych i mających te niższe średnie emerytury, jakoś sprawiedliwa, to oczywiście, że podejdziemy do tego w sposób racjonalny - powiedział reprezentant PO.

 

- Powrót do starego wieku emerytalnego, podczas, gdy jest coraz więcej osób w wieku emerytalnym, a coraz mniej osób pracujących, w długim okresie będzie powodował, że te emerytury będą głodowe - dodał Święcicki.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Tak czy Nie" dostępne są w zakładce Nasze Programy.

 

polsatnews.pl

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie