Na wycieczkę dziurawym autobusem. Wycieraczka zamocowana za pomocą... wiertła

Moto
Na wycieczkę dziurawym autobusem. Wycieraczkę zamocowano przy pomocy… wiertła
Galeria zdjęć (6)

Miał dziury na wylot, skorodowane podwozie i wiele innych usterek. Autokar w fatalnym stanie technicznym miał zawieźć dzieci na wycieczkę szkolną z Głuchołaz do Krasiejowa (woj. opolskie). Inspektorzy transportu drogowego nie dopuścili autobusu do jazdy.

Kontrola pojazdu została przeprowadzona po zgłoszeniu przekazanym przez organizatora wycieczki. Rodzice i opiekunowie nabrali wątpliwości, gdy zobaczyli autokar podstawiony przez przewoźnika. Grupa dzieci z Głuchołaz miała wyjechać tym pojazdem na szkolną wycieczkę do Krasiejowa.


To, że autobus nie nadawał się do jazdy potwierdzili opolscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Odnotowali szereg rażących naruszeń. Autobus miał skorodowane elementy nośne podwozia. Trudno było nie dostrzec dziur na wylot, wyciekającego płynu eksploatacyjnego czy przerwanych przewodów lewego lusterka.


Największe zdumienie inspektorów wzbudziła prawa wycieraczka szyby przedniej, którą zamocowano przy pomocy... wiertła.


Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Wobec przedsiębiorcy toczy się postępowanie zagrożone karą 2000 złotych. Zarządzającemu transportem grozi z kolei kara 500 złotych.


Autokar nie został dopuszczony do dalszej jazdy. Dzieci pojechały na wycieczkę pojazdem należącym do innego przewoźnika.

 

polsatnews.pl

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie