Jechał na czołowe zderzenie z radiowozem. 18-latek stracił prawo jazdy

Moto

Policjant włoszczowskiej drogówki zarejestrował jak kierujący alfą romeo wyprzedzając inny samochód jechał na tzw. "czołówkę" z policyjnym radiowozem. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa policjant zatrzymał 18-latkowi prawo jazdy.

Do groźnej sytuacji doszło w niedzielę po godz. 15 na drodze wojewódzkiej nr 786 we wsi Kuzki (woj. świętokrzyskie). Patrolujący trasę nieoznakowanym BMW funkcjonariusz włoszczowskiej drogówki zarejestrował, jak kierujący alfą wyprzedzając inny pojazd jechał wprost na radiowóz zmuszając policjanta do gwałtownego hamowania.


Mundurowy zatrzymał samochód do kontroli. Za kierownicą włoskiego auta siedział 18-latek, który uprawnienia posiadał zaledwie od pół roku. Kierującemu za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruch u drogowym funkcjonariusz zatrzymał prawo jazdy. Teraz nastolatek będzie tłumaczył się przed sądem.


Swoje uprawnienia w miniony weekend straciło także czterech innych kierujących, którzy w obszarze zabudowanym zdecydowali się jechać znacznie szybciej niż pozwalają na to przepisy.

 

polsatnews.pl

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie