Dolnośląskie: znaleziono ludzkie szczątki na nieczynnym wysypisku

Polska

Na terenie nieczynnego składowiska odpadów komunalnych w Nawojowie Łużyckim (woj. dolnośląskie) znaleziono kawałki trumien z ludzkimi szczątkami. Na miejscu pracują służby - poinformował portal eluban.pl, który o zdarzeniu zawiadomił policję i Prokuraturę Rejonową w Lubaniu. Jak wyjaśniono, ziemia może pochodzić z grobowca powstającego na jednym z cmentarzy.

Portal otrzymał zgłoszenie od jednego z czytelników, który twierdził, że od pewnego czasu na wysypisko ciężarówkami wywożony jest piach z kawałkami trumien i ludzkimi szczątkami. Wizyta na miejscu miała potwierdzić te doniesienia.

 

eluban.pl

 

Z informacji portalu wynika, że niespełna trzy godziny po zgłoszeniu, na miejscu pojawiły się służby. "Według niepotwierdzonych jeszcze informacji, dziś znaleziono szczątki trzech osób, a służby nadal prowadzą czynności" - podaje eluban.pl

 

Składowisko odpadów w Nawojowie Łużyckim zostało zamknięte w 2000 roku. Dziś trwa jego rekultywacja prowadzona przez Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych w Lubaniu. Na mocy porozumienia z lubańskim magistratem z grudnia 2015 roku to właśnie ZGiUK Lubań zarządza, prowadzi, monitoruje i rekultywuje nieczynne składowisko.

 

eluban.pl, polsatnews.pl

msl/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie