Morawiecki: PO to Puste Obietnice

Polska

- Żeby Polskę wywalczyć, potrzebna jest wiarygodność, skuteczność, solidność działań. A na przykładzie Opolszczyzny widać, co znaczą obietnice dla naszych poprzedników. PO to Puste Obietnice - powiedział w niedzielę premier Mateusz Morawiecki.

- Żeby Polskę wywalczyć, ważna jest wiarygodność, skuteczność, solidność działań. Tu - w Opolszczyźnie i w Opolu - najlepiej widać, co znaczą obietnice naszych poprzedników. To są Puste Obietnice - PO - powiedział w niedzielę premier Mateusz Morawiecki podczas regionalnej konwencji samorządowej PiS w Opolu.

 

Mateusz Morawiecki powiedział, że w Namysłowie w 2015 r. premier Ewa Kopacz obiecała odbudowę linii kolejowej nr 143, która biegłaby m.in. przez Wrocław, Namysłów i Kluczbork. - I te obietnice dla Opolszczyzny zostały złamane już wtedy przez PO. A my je odtwarzamy. Teraz ta linia kolejowa jest na liście naszych zadań, ona powstanie - zapewnił.

 

"Zwinięte linie kolejowe, zamknięte posterunki policji"

 

Podawał też inne przykłady - m.in. zapowiedzi dot. obwodnic Kędzierzyna-Koźla czy Olesna. - Złamali te obietnice - mówił premier.

 

Odnosząc się do tych przykładów, powiedział: "Rządzili województwem, rządzili miastem przez tyle lat, rządzili państwem przez osiem lat. Żadne obietnice nie zostały spełnione".

 

- Widziałem te przystanki autobusowe, zamknięte obdrapane, zarośnięte trawą. To był ich program w rzeczywistości. Przyjrzyjcie się temu, co zrobili, nie temu, co mówili. Zwinięte linie kolejowe, zamknięte posterunki policji, zamknięte dworce autobusowe, kolejowe, zamknięte linie PKS. To wszystko było zwijane. A rozwijane były dywany przed mafiami VAT-owskimi. I my to wszystko zmieniamy, dokładnie, o 180 stopni - mówił premier w Opolu.

 

Uczciwie podeszliśmy do państwa

 

Jak dodał, rząd z tymi mafiami zwycięża "powoli, bitwa po bitwie". - Dlatego było możliwe 900 mln zł, za chwilę prawie 1 mld zł, dla Opola, z nieba, dla opolskich dzieci w postaci 500 plus. To jedno się z drugim łączy - ocenił.

 

- Uczciwie podeszliśmy do państwa. To samo chcemy zrobić w samorządach - przekazał.

 

PAP

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie