Matka i dziecko w stanie krytycznym. Zaatakowała ich żyrafa w rezerwacie

Świat
Matka i dziecko w stanie krytycznym. Zaatakowała ich żyrafa w rezerwacie
Vin Crosbie/Flickr.com/CC BY-ND 2.0

35-letnia kobieta i jej 3-letni syn przebywają w szpitalu w Johannesburgu z powodu obrażeń, których doznali po ataku żyrafy. Ich stan jest "krytyczny, ale stabilny" - twierdzą lekarze. Świadkiem ataku zwierzęcia był mąż kobiety, który zdołał odgonić żyrafę i wezwać pomoc. Małżeństwo naukowców mieszka na terenie rezerwatu Blyde Wildlife Estate w RPA. Żyrafy chodzą tam swobodnie między domami.

Katy Williams i jej syn Finn zostali zaatakowani w poniedziałek, około 150 metrów od domu w ogrodzonym rezerwacie Blyde Wildlife Estate. Żyrafy poruszają się tam swobodnie między domami. W ostatniej chwili sytuację zauważył mąż kobiety, który przegonił zwierzę i wezwał lekarzy. Śmigłowiec zabrał rannych do szpitala.

 

Katy przeszła w piątek długi zabieg i jest utrzymywana w śpiączce. Jej syn miał operowaną głowę z powodu ciśnienia wewnątrz czaszki po doznanych obrażeniach - poinformowała prawnik rodziny stację CBS. 

 

Małżeństwo naukowców ma długie doświadczenie w pracy ze zwierzętami. Rodzina mieszka w rezerwacie, w którym doszło do zdarzenia. Mąż kobiety określił je jako "nieszczęśliwy wypadek", ponieważ - jak mówi - żyrafy zwykle nie przejawiają agresji. Przypuszcza, że zwierzę zaatakowało, broniąc dwumiesięcznego młodego, które było przy nim.

 

Zwierzę nie zostanie uśpione. - Jestem wdzięczny, że żyrafa i jej młode będą przeniesione gdzieś indziej. Bez wątpienia Katy by tego chciała - powiedział jej mąż. 

 

Media lokalne informują, że prawdopodobnie żyrafa zamieszka w innym rezerwacie. 

 

 

BBC, cbsnews.com, thesun.co.uk, polsatnews.pl

mta/paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie