Premier: odtworzymy tory kolejowe, odbudujemy posterunki, dobra zmiana może być utrwalona na dobre

Polska
Premier: odtworzymy tory kolejowe, odbudujemy posterunki, dobra zmiana może być utrwalona na dobre
Polsat News

- Znakiem firmowym PiS jest to, że my możemy, że potrafimy, nie tak jak Donald Tusk sprzed kilku lat, rządy PO-PSL. To były pozorowane działania; musimy zwyciężyć w wyborach samorządowych. Dobra zmiana może być utrwalona na dobre - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas samorządowej konwencji regionalnej PiS we Wrocławiu.

- Koleje, dworce, komunikacja - tu widać bardzo wyraźnie, co to jest zwijanie państwa. Nasi poprzednicy zamykali linie kolejowe. Dolny Śląsk - to ten region nie tylko Polski, ale Europy, gdzie gęstość linii kolejowych była niegdyś największa - mówił Morawiecki, zwracając uwagę, że wiele torów kolejowych np. w okolicach Głogowa oraz Lubina zostało w ostatnich latach zamkniętych.

 

- My odtworzymy te tory kolejowe, to jest w naszym programie - zadeklarował premier.

 

Przypomniał też, że program PiS przewiduje odbudowę posterunków policji w Polsce. - To jeden z najbardziej wstydliwych punktów dla naszych konkurentów politycznych, dla PSL i dla Platformy, bo w mniejszych miastach powiatowych, w miastach - stolicach gmin miejsko-wiejskich i gmin wiejskich - zamknęli ponad połowę posterunków policji. Wstyd. My te posterunki odbudowujemy - zapowiedział szef rządu.

 

Zapewnił też, że obecne władze odbudowują dworce kolejowe m.in. w Żernikach Wrocławskich. - Ale także mamy 17 dworców w naszym programie na blisko 150 mln zł na najbliższe trzy, cztery lata do odnowienia z - mam nadzieję - gospodarnymi włodarzami miast, starostami, burmistrzami i prezydentami - dodał Morawiecki. 

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie