"Donald idzie do Hollywood". Media w Brukseli komentują filmik Tuska

Świat
"Donald idzie do Hollywood". Media w Brukseli komentują filmik Tuska
Polsat News

Niespełna minutowy klip zrobiony jest w konwencji amerykańskiego filmu akcji z wyrazistym bohaterem i porywającą muzyką - pisze portal politico.eu. Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk przedstawia w filmie plany rady na najbliższe miesiące. Internauci żartują, że "brakuje tylko pościgów samochodowych i eksplozji", ale klip już bije rekordy popularności.

"Tej jesieni: wewnętrzne i zewnętrzne bezpieczeństwo, migracja, współpraca międzynarodowa, ekonomia, handel i oczywiście brexit. Dajecie!" - napisał na Twitterze Donald Tusk, publikując klip, w którym przedstawia najbliższe plany Rady Europejskiej.

 

Euractiv napisał nawet o "genialności" pomysłu.

 

"Jaki jest największy problem przed nadchodzącymi wyborami do Parlamentu Europejskiego? Proste: niska frekwencja. Liczba wyborców zmniejsza się co roku od 1979 r. A podobne słabe wyniki w wyborach w 2019 r. mogą zakończyć się tym, że do europarlamentu wejdzie duża antyeuropejsko-eurosceptyczna grupa" - argumentuje euractiv.com.

 

I przekonuje, że w tym kontekście warto docenić próbę Tuska, aby Unią zainteresować jak największe grono odbiorców. "Jest to wyraźnie ironiczne spojrzenie na pracę przewodniczącego Rady" - pisze portal.

 

"Trochę za mało wybuchów. 6/10" - napisał jeden z internautów na Twitterze. Inni pytali m.in., czy główną rolę zagra Arnold Schwarzenegger oraz z którego z brukselskich wieżowców unijnych skakać będzie Tom Cruise. 

 

politico.eu, euractiv.com, polsatnews.pl

jm/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie