Ustalenia ws. śmierci wokalistki The Cranberries. Utonęła w wannie, mając ok. 3,2 promila alkoholu

Świat
Ustalenia ws. śmierci wokalistki The Cranberries. Utonęła w wannie, mając ok. 3,2 promila alkoholu
wikimedia commons/Alterna2/CC BY 2.0

Przyczyną śmierci zmarłej w styczniu br. wokalistki irlandzkiego zespołu rockowego The Cranberries Dolores O’Riordan było utonięcie spowodowane zatruciem alkoholowym - podają w czwartek za źródłami sądowymi brytyjskie media.

46-letnia piosenkarka 15 stycznia została znaleziona martwa w wannie w pokoju hotelu w Londynie; wcześniej wypiła zbyt dużą ilość alkoholu - zeznał w sądzie w londyńskiej dzielnicy Westminster funkcjonariusz policji. Sędzia oświadczyła, że przyczyną śmierci było "utonięcie spowodowane zatruciem alkoholowym".

 

Na zwłokach kobiety nie znaleziono oznak samookaleczenia; nie zostawiła ona także żadnego listu.

 

Jak podaje agencja Reutera, w pokoju O'Riordan znaleziono pięć opróżnionych miniaturowych buteleczek alkoholu i pustą butelkę szampana, a badania toksykologiczne wykazały, że miała we krwi poziom alkoholu czterokrotnie wyższy niż pozwalający na legalne prowadzenie samochodu (w Wielkiej Brytanii) limit 0,8 promila.

 

O’Riordan była w trakcie nagrywania nowego albumu w Londynie. Artystka miała trójkę dzieci.

 

Wokalistka latami zmagała się z fizycznymi i psychicznymi problemami zdrowotnymi - informuje Reuters. W 2017 roku The Cranberries skróciło trasę koncertową ze względu na jej kłopoty z plecami. W wywiadach opowiadała również o tym, że jako dziecko była molestowana seksualnie, o swoich zmaganiach z depresją oraz o zdiagnozowanych u niej zaburzeniach afektywnych dwubiegunowych.

 

Zespół The Cranberries, założony w Limerick w 1989 roku, zdobył międzynarodową sławę w latach 90. dzięki takim hitom jak "Linger" i "Zombie". Zespół wydał siedem albumów, z czego ostatni w kwietniu 2017 roku. Według oficjalnej strony internetowej The Cranberries grupa sprzedała 40 mln płyt.

 

Po śmierci O'Riordan irlandzki premier Leo Varadkar ocenił, że "dla każdego, kto dorastał w Irlandii w latach 90., Dolores O'Riordan była głosem jego pokolenia".

 

PAP

jm/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie