Nie żyje aktor Burt Reynolds

Świat
Nie żyje aktor Burt Reynolds
GabboT/Wikimedia Commons/CC-BY-SA-2.0

W wieku 82 lat zmarł Burt Reynolds, amerykański aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, znany m.in. z komedii sensacyjnej "Mistrz kierownicy ucieka" - podały w czwartek media, powołując się na menedżera aktora.

Reynolds zmarł na atak serca w Jupiter na Florydzie. W 2010 roku przeszedł operację wszczepienia bypassów. 

 

Aktor miał zagrać w najnowszym filmie Quentina Tarantino "Once Upon a Time in Hollywood" i wcielić się w rolę George'a Spahna - 80-latka, który wypożyczał ekipom filmowym swoje ranczo. 

 

Reynolds był nominowany do Oscara za rolę w "Boogie nights", w którym grał reżysera filmów pornograficznych. Za tę kreację odebrał Złotego Globa. Popularność przyniosły mu m.in. kultowy film "Mistrz kierownicy ucieka" (1977) i role w "Uwolnieniu" (1972) czy "Najdłuższym jardzie" (1974). 

 

Ze swym charakterystycznym wąsem, surowym wyglądem i aurą macho Reynolds był wiodącym męskim symbolem seksu lat 70. W roku 1972 w magazynie dla kobiet "Cosmopolitan" pojawił się nago, leżąc na niedźwiedziej skórze.

 

Życie osobiste Reynoldsa czasami przyćmiewało jego filmy; małżeństwa z aktorkami Loni Anderson i Judy Carne zakończyły się rozwodami, romansował z aktorkami Sally Field czy Dinah Shore.

 

W szczytowym okresie swojej kariery Reynolds był jednym z najbardziej kasowych aktorów w branży filmowej, do czasu dekoniunktury w połowie lat 80 - zwraca uwagę agencja Reutera. Jednak nietrafione inwestycje, życie ponad stan i seria nieudanych filmów sprawiły, że znalazł się na skraju bankructwa. By podreperować swój budżet, przed dwoma laty zaczął wyprzedawać majątek i napisał autobiografię "But enough about me" ("Dość już o mnie").

 

PAP, polsatnews.pl, filmweb.pl

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie