Mieli porwać obywatela Chin. Dwie osoby zatrzymane

Polska
Mieli porwać obywatela Chin. Dwie osoby zatrzymane
Polsat News

W związku z porwaniem obywatela Chin, do czego doszło we wtorek w centrum Gdańska, policja zatrzymała drugą osobę - kobietę, która może mieć związek ze sprawą. Uprowadzony 30-latek został uwolniony. Z ustaleń policji wynika, że po porwaniu dokonano na nim rozboju.

Jak poinformowała w czwartek rzecznik prasowa gdańskiej policji Karina Kamińska, do zatrzymania drugiej osoby mogącej mieć związek ze sprawą - 62-letniej mieszkanki Gdańska, doszło poprzedniego dnia wieczorem. Kobieta przebywa w policyjnym areszcie.

 

Kamińska wyjaśniła, że policjantom udało się odnaleźć pokrzywdzonego. - Jest on bezpieczny, został przesłuchany - powiedziała. Dodała, że z ustaleń policji wynika, iż na porwanym dokonano rozboju. Nadal jest poszukiwana trzecia osoba, która może mieć związek ze sprawą, dlatego, kierując się dobrem postępowania, policja nadal nie udziela szerszych informacji o sprawie.

 

Kamińska poinformowała, że w czwartek policja zwróci się do prokuratury z wnioskiem o wszczęcie śledztwa.

 

Zmusili go do wejścia do samochodu

 

Do porwania 30-letniego obywatela Chin doszło we wtorek po południu w ogródku restauracji przy ul. Podwale Staromiejskie. Z relacji świadków wynikało, że trzech sprawców zmusiło obywatela Chin do wejścia do samochodu, którym odjechali z miejsca przestępstwa.

 

Policja zarządziła blokady dróg w Gdańsku i ościennych miejscowościach. Policjanci sprawdzali typowane auta. We wtorek wieczorem na ul. Sopockiej w Gdyni zatrzymano kierowcę, który może mieć związek z przestępstwem. Jest to 57-letni Rosjanin. Przebywa w areszcie.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie