Odroczono proces ws. okrutnego zgwałcenia 26-latki. "Materiał dowodowy jest bardzo mocny"

Polska
Odroczono proces ws. okrutnego zgwałcenia 26-latki. "Materiał dowodowy jest bardzo mocny"
Polsat News

Z powodu choroby obrońcy Sąd Okręgowy w Łodzi odroczył w środę proces trzech mężczyzn oskarżonych o zgwałcenie ze szczególnym okrucieństwem 26-letniej kobiety, pozbawienie jej wolności, połączone ze szczególnym udręczeniem i spowodowanie obrażeń ciała, które doprowadziły do jej śmierci.

Mężczyźni - jeden w wieku 34 lat i dwóch 37-latków - zostali oskarżeni także o groźby pozbawienia życia w celu wywarcia wpływu na pokrzywdzoną. W ocenie prokuratury zgromadzony w sprawie materiał dowodowy jest "bardzo mocny". Oskarżonym grozi nawet dożywocie.

 

"Nie spotkałam się z podobnym bestialstwem"

 

- Jest to bardzo bulwersująca sprawa. W swojej karierze nie spotkałam się z podobnym bestialstwem - podkreśliła prokurator Wioletta Skorupska z Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

 

Oskarżeni nie przyznali się do winy, choć potwierdzili, że w okresie objętym zarzutem mieli kontakt z pokrzywdzoną. Niektórzy złożyli wyjaśnienia, ale - według śledczych - nie znajdują one potwierdzenia w zgromadzonym materiale dowodowym.

 

Proces miał rozpocząć się w środę, ale został odroczony z powodu choroby jednego z obrońców. Kolejny termin wyznaczono na 26 września.

 

Do tragicznych zdarzeń doszło w lipcu ubiegłego roku w Łodzi. Według ustaleń prokuratury kobieta poznała 34-letniego mężczyznę i jednego z 37-latków w autobusie miejskim. Młodszy zaprosił ją do swego mieszkania. Prawdopodobnie następnego dnia dołączył do nich trzeci z oskarżonych.

 

"Gwałcili ją w drastyczny sposób"

 

Mężczyźni nie pozwalali kobiecie wychodzić z mieszkania. Kiedy je opuszczali, zamykali drzwi. Upajali ją alkoholem. Byli wyjątkowo brutalni. Bili ofiarę, ciągnęli za włosy, poniżali, szarpali, przypalali papierosami i jej ubliżali. Kilkukrotnie w drastyczny sposób ją gwałcili. Grozili, że jeżeli ujawni, co jej się stało, zabiją ją i jej matkę.

 

Rodzina zaniepokojona nieobecnością i brakiem kontaktu z kobietą zgłosiła jej zaginięcie.

 

Śledczy ustalili, że dopiero po ośmiu dniach poszkodowanej udało się opuścić mieszkanie, w którym ją więziono. Poszła do znajomego, u którego wcześniej zamieszkiwała. Kolega zawiadomił telefonicznie matkę. Dopiero ona nakłoniła 26-latkę do wyznania prawdy o tym, co się wydarzyło. Wcześniej, prawdopodobnie zastraszona, utrzymywała, że była u znajomych.

 

Lekarze walczyli o jej życie

 

Nie chciała, aby wzywać policję i pomoc medyczną. Gdy matka zauważyła obrażenia, zawiadomiła pogotowie. Pokrzywdzona trafiła do szpitala, gdzie lekarze walczyli o jej życie. Niestety, nie udało się jej uratować. Zmarła w połowie sierpnia. Z opinii biegłych przeprowadzających sądowo-lekarską sekcję zwłok wynika, że zgon nastąpił z powodu doznanych obrażeń i będących ich konsekwencją powikłań.

 

Mężczyźni zostali zatrzymani i aresztowani. W telefonie komórkowym jednego z nich znaleziono bardzo drastyczne zdjęcia obrazujące skalę przemocy. Oskarżeni przeszli badania sądowo-psychiatryczne. Zdaniem biegłych są w pełni poczytalni i mogą ponosić odpowiedzialność karną. Żaden nie przyznał się do przedstawionych im zarzutów.

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie