Nie żyje prezenterka BBC Rachael Bland. Zdążyła pożegnać się ze swoimi fanami

Świat
Nie żyje prezenterka BBC Rachael Bland. Zdążyła pożegnać się ze swoimi fanami
Twitter

W wieku 40 lat zmarła prezenterka BBC Radio 5 Live Rachael Bland. W poniedziałek pożegnała się ze swoimi fanami i współpracownikami. "Nadszedł czas. Zostało mi kilka dni życia. Dziękuję za wsparcie, które od was otrzymałam" - napisała na Twitterze. W listopadzie 2016 r. zdiagnozowano u niej raka piersi. O śmierci poinformował jej mąż Steve.

W maju Bland usłyszała, że jej choroba jest nieuleczalna. Dwa miesiące później badanie wykazało przerzuty komórek nowotworowych do innych organów. 

 

Dziennikarka współprowadziła program You, Me and the Big C, który miał pomóc chorym w szczery sposób mówić o raku. W poniedziałek zapewniła, że jej koleżanki - Deborah James i Lauren Mahon - zgodziły się kontynuować program bez niej. 

 

Przez cały czas trwania choroby Rachael miała wsparcie rodziny i przyjaciół. Jeden z prezenterów Richard Bacon napisał: "Mówienie, że się o tobie myśli (oraz o naszym wspaniałym czasie na antenie) nic nie zmieni. Twój podcast pozwolił zmienić sposób w jaki ludzie o tym wszystkim myślą" - napisał na Twitterze. 

 

Odeszła w otoczeniu najbliższych 

 

"Nasza piękna i dzielna Rachael odeszła spokojnie dzisiejszego ranka w otoczeniu najbliższej rodziny. Jesteśmy zdruzgotani, ale Rachael z pewnością chciała byśmy w jej imieniu podziękowali wszystkim, którzy wyrazili zainteresowanie jej historią i słali słowa wsparcia. Nie zdajecie sobie sprawy, jak wiele to dla niej znaczyło" - napisano na jej twitterowym profilu. 

 

 BBC, polsatnews.pl

msl/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie