Legionowo: policjant zmarł na służbie. Dyspozytor pogotowia miał odmówić wysłania karetki

Polska

41-letni policjant z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie podczas służby poczuł silny ból w klatce piersiowej. Mężczyzna miał zadzwonić na pogotowie, a dyspozytor miał odmówić mu przysłania karetki. Kolega z pracy zawiózł funkcjonariusza do przychodni. Tam 41-latek stracił przytomność i zmarł. Prokuratura bada sprawę pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci.

We wtorek zastępca komendanta głównego policji nadinsp. Andrzej Szymczyk został poinformowany przez oficera dyżurnego KGP, że 41-letni funkcjonariusz na służbie poczuł się tego dnia źle i został przez kolegę odwieziony do przychodni.

 

- Tam jego stan zdrowia pogorszył się, doszło do utraty przytomności, następnie podjęta została akcja reanimacyjna, niestety nie przyniosła ona pozytywnych rezultatów i zdarzenie zakończyło się tragicznie, policjant zmarł o godz. 17 - powiedział funkcjonariusz. 

 

"Różne relacje"

 

Według Szymczyka, są różne relacje co do przebiegu tego zdarzenia. - Nie chciałbym ferować tutaj jakichś opinii czy też wyroków przed szczegółowymi ustaleniami, bowiem mógłbym być bardzo niesprawiedliwy. Dlatego należy zaczekać na wynik prac prokuratury i Biura Kontroli - powiedział zastępca komendanta głównego. 

 

 

- Zabezpieczono nagrania z monitoringu w przychodni, częściową dokumentacje medyczną, a także wykonano czynności procesowe z udziałem części personelu medycznego. Przesłuchano świadków, osoby najbliższe dla pokrzywdzonego, a także kolegów z pracy, w tym kolegów, którzy towarzyszyli mu w ostatnich godzinach życia - powiedział Polsat News rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa - Praga w Warszawie Marcin Saduś. 

 

W środę Prokuratura Rejonowa w Legionowie wszczęła śledztwo w kierunku przestępstwa nieumyślnego spowodowania śmierci mężczyzny. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5. 

 

Prokurator podjął decyzję o przeprowadzeniu sekcji zwłok policjanta, która ma wykazać, co było przyczyną jego śmierci.

 

Policjant z 19 letnim stażem pracy

 

Zmarły funkcjonariusz służbę w policji pełnił od 1999 roku.

 

W 2006 r. podjął pracę w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, gdzie obejmował kolejne stanowiska służbowe w Zakładzie Interwencji Policyjnych oraz w Wydziale Dowodzenia.

 

Od 2010 r. był młodszym wykładowcą Zakładu Służby Prewencyjnej.

 

Polsat News, PAP

mos/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie