Muzyk skazany na więzienie za spowodowanie śmiertelnego wypadku pod wpływem alkoholu

Polska
Muzyk skazany na więzienie za spowodowanie śmiertelnego wypadku pod wpływem alkoholu
Facebook/Tom Swoon

Sąd Rejonowy w Goleniowie skazał we wtorek Doriana T., który jako didżej występował pod pseudonimem Tom Swoon, na 4 lata i 8 miesięcy więzienia za spowodowanie wypadku, w którym zginął mężczyzna. Dorian T. otrzymał też dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Do wypadku doszło 5 grudnia zeszłego roku w okolicy Klinisk Wielkich na trasie między Goleniowem a Szczecinem. Dorian T. jechał ze zbyt dużą prędkością i uderzył w tył drugiego samochodu. W wypadku zginął mężczyzna, pasażer auta, w które uderzył muzyk.

 

Dwa promile, zderzenie i zmarły pasażer

 

Dorian T. miał we krwi blisko dwa promile alkoholu.

 

 

- Wina i sprawstwo oskarżonego nie ulegały wątpliwości. Potwierdzały to zarówno złożone przez niego wyjaśnienia, jak i pozostały materiał dowodowy - powiedział we wtorek sędzia Kamil Worsztynowicz. W ustaleniu wymiaru kary, jak zaznaczył, uwzględnił "okoliczności dotyczące sposobu życia oskarżonego przed popełnieniem przestępstwa", a także postawę oskarżonego po jego popełnieniu.

 

- Oskarżony przed popełnieniem przestępstwa prowadził ustabilizowany tryb życia, osiągał sukcesy na rynku muzycznym, angażował się w różne inicjatywy społeczne - powiedział sędzia Worsztynowicz. Dodał, że Dorian T. już na początku postępowania przyznał się do winy.

 

25-latek zakończył karierę muzyczną

 

- Jak pokazała też dzisiejsza rozprawa, oskarżony w ocenie sądu szczerze żałuje czynu, którego się dopuścił - zaznaczył sędzia. Mężczyzna nie był karany sądownie.

 

Dorian T. podczas rozprawy mówił, że "niewiele pamięta" z dnia wypadku. - Pamiętam, że byłem w swoim pokoju. Później długo nic, aż w końcu kajdanki na rękach i te słowa, że człowieka zabiłem - powiedział mężczyzna. Przeprosił też żonę mężczyzny, który zginął.

 

Poza karą więzienia i zakazem prowadzenia pojazdów zasądzone zostały też kwoty po 70 tys. zł nawiązki dla żony mężczyzny, który zginął i ich trojga dzieci.

 

Dorian T. przed wypadkiem występował jako didżej pod pseudonimem Tom Swoon. W czerwcu tego roku jego menadżer opublikował na portalu społecznościowym informację, że 25-latek zakończył karierę muzyczną.

 

 

Wyrok nie jest prawomocny.

 

PAP, polsatnews.pl

dk/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie