Podróżowała bez biletu, chcąc uniknąć kontroli skoczyła do wody. Ukarano turystkę we Wenecji

Świat
Podróżowała bez biletu, chcąc uniknąć kontroli skoczyła do wody. Ukarano turystkę we Wenecji
Pixabay

Amerykańska turystka, która bez biletu płynęła tramwajem wodnym w Wenecji, na widok zbliżającego się kontrolera skoczyła do Canal Grande. Została wyłowiona przez straż miejską i ukarana dwoma mandatami: 450 euro za skok do wody i ponad 70 za brak biletu.

Kiedy 18-letnia Amerykanka została po wyciągnięciu z wody zaprowadzona na posterunek straży miejskiej, wyjaśniła, że nie wiedziała o tym, że w Wenecji nie można skakać do kanałów. Wymierzono jej dwie kary w wysokości ponad 520 euro, które od razu zapłaciła kartą kredytową.

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za skok do Canal Grande zapłaciła 450 euro, a za brak biletu na tramwaj wodny, czyli vaporetto, 77,50 euro.


Zdarzenie to skomentował burmistrz miasta Luigi Brugnaro, który przypomniał, że dla zapewnienia bezpieczeństwa Canal Grande i pozostałe kanały stale patrolują łodzie straży miejskiej i to załoga jednej z nich interweniowała, by wyciągnąć z wody pasażerkę bez biletu.


- Tej turystki nie należało tylko ukarać grzywną. Musimy mieć możliwość osadzenia takiej osoby w celi i odesłania jej z miasta. Wenecja musi być szanowana przez odwiedzających - dodał burmistrz.


PAP

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie