Zandberg do Biedronia: porozmawiajmy o koalicji w wyborach do PE

Polska
Zandberg do Biedronia: porozmawiajmy o koalicji w wyborach do PE
PAP/Tomasz Gzell

Z propozycją rozmów o ewentualnej koalicji w wyborach do Parlamentu Europejskiego zwrócił się w poniedziałek do Roberta Biedronia Adrian Zandberg z Partii Razem. W poniedziałek Biedroń poinformował, że nie będzie startował w tegorocznych wyborach samorządowych i nie będzie ubiegał się o ponowny wybór na prezydenta Słupska.

- Mamy wybory samorządowe, ale przed nami kolejne wybory - europejskie. Mam dla Roberta Biedronia bardzo konkretną propozycję: porozmawiajmy o Europie, porozmawiajmy o tym, co nas łączy. Jeżeli mamy wspólne pomysły, porozmawiajmy o tym, czy jest możliwy partnerski, koalicyjny start w wyborach europejskich - powiedział Zandberg na konferencji prasowej w Warszawie.

 

Tego dnia w Słupsku Biedroń ogłosił, że nie będzie się ponownie ubiegał o stanowisko prezydenta Słupska. Jako kandydatkę na prezydenta wskazał swoją obecną zastępczynię Krystynę Danilecką-Wojewódzką, która zarejestrował wspólny komitet wyborczy.

 

"Przyszedł czas, żeby pójść dalej" - powiedział Biedroń. Zapowiedział, że szczegółowo przedstawi swoją motywację we wtorek. Podkreślił, że gdyby znów został prezydentem miasta i zrezygnował w trakcie kadencji, na jego miejsce premier wyznaczyłby komisarza z PiS. Zapowiedział zarazem, że wystartuje w wyborach na radnego.

 

42-letni Biedroń, były poseł, działacz na rzecz praw osób LGBT, jest prezydentem Słupska od 2014 r.

 

PAP

 

paw/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze