"Szatan", pentagram i ślady po ognisku. Wandale zniszczyli cmentarz w Gorlicach

Polska
"Szatan", pentagram i ślady po ognisku. Wandale zniszczyli cmentarz w Gorlicach
Urząd Miasta Gorlice

Nieznani sprawcy zdewastowali w nocy z piątku na sobotę cmentarz wojskowy na Górze Cmentarnej w Gorlicach (Małopolska). Wandale zniszczyli m.in. bramę wejściową, a na płycie cmentarnego krzyża rozpalili ognisko.

Na bramie wejściowej na cmentarz wandale niebieską farbą narysowali pentagram oraz umieścili słowo "szatan". Na płycie stojącego na cmentarzu krzyża znaleziono ślady po rozpalonym ognisku.    

 

O zdarzeniu poinformowały na Facebooku władze gminy Gorlice, które apelują do wszystkich osób, które mogą pomóc w odnalezieniu sprawców tego czynu o kontakt z policją.  

 

 

Głos w sprawie zabrał również burmistrz Gorlic Rafał Kukla, który nie owijając w bawełnę stwierdził, że jest to "głupota i totalny brak szacunku".

 

Włodarz miasta stwierdził, że jeśli sprawców uda się złapać, będzie domagał się "skazania ich na ograniczenie wolności przez pracę społecznie użyteczną".

 

Według niego najlepszym wyjściem byłoby, gdyby "niewyżyci twórcy" musieli, w ramach prac społecznych, posprzątać cmentarz. "Na pewno da to lepszy skutek niż każda inna kara" - dodał Kukla.

 

 

polsatnews.pl

dk/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie