Strzelanina w Kalifornii: 10 osób rannych, 3 są w stanie krytycznym

Świat
Strzelanina w Kalifornii: 10 osób rannych, 3 są w stanie krytycznym
zdj. ilustracyjne, fot. sxc.hu/Andy Naylor

Dziesięć osób zostało postrzelonych w kompleksie mieszkalnym w San Bernardino w Kalifornii. Stan trzech osób jest krytyczny - potwierdził CNN Richard Lawhead, rzecznik policji San Bernardino. Wśród poszkodowanych nie było dzieci.

Policjanci dostali zgłoszenie od okolicznych mieszkańców, którzy w niedzielę około godz. 22:45 (lokalnego czasu) usłyszeli strzały. 

 

Alysa Marie, jedna z okolicznych mieszkanek, w rozmowie z CNN powiedziała, że słyszała 15-20 strzałów. - Mój szwagier słyszał kule przelatujące nad naszym domem, był na zewnątrz w czasie strzelaniny. Pięć minut później helikopter zaczął krążyć nad naszą ulicą, krzyczeli przez głośniki, by odłożyli broń - wspomina. Dodała, że słyszała o przyjeździe 10 karetek pogotowia. 

 

Policja podaje, że sprawcy prawdopodobnie byli wyposażeni w broń długą i maszynową. Na razie nikogo nie zatrzymano. Trwają poszukiwania. 

To kolejna tragedia w kalifornijskim mieście w ostatnich latach. W 2015 roku w San Bernardino doszło do zamachu terrorystycznego na jedną z tamtejszych szkół. Z rąk zamachowców ISIS zginęło 14 osób. 

 

CNN

 

mos/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie