Kujawsko-Pomorskie: policjanci odkryli "dziuplę" samochodową. Na jej terenie były auta z W. Brytanii

Polska
Kujawsko-Pomorskie: policjanci odkryli "dziuplę" samochodową. Na jej terenie były auta z W. Brytanii
policja.pl

Trzy odzyskane samochody, które pochodzą z przestępstwa, zabezpieczyli policjanci z Inowrocławia. Pojazdy zostały skradzione na terenie Wielkiej Brytanii. Związek ze sprawą mają dwaj zatrzymani mężczyźni, którzy ukrywali i rozbierali pojazdy na terenie Polski. Podejrzanym grozi kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z wydziału kryminalnego inowrocławskiej policji uzyskali informacje o "dziupli" samochodowej na terenie gminy Złotniki Kujawskie. 

 

policja.pl

 

W czwartek 30 sierpnia funkcjonariusze weszli na teren prywatnej posesji i przeszukali ją. Na otwartym terenie znaleźli trzy rozebrane samochody: dwa pojazdy marki Land Rover i VW Touareg. Dalsze działania potwierdziły, że kilkuletnie samochody, wartości ponad sto tysięcy złotych, "zniknęły" podczas tegorocznych wakacji z terenu Wielkiej Brytanii.

 

Usłyszeli zarzuty

 

Do sprawy zostali zatrzymani dwaj mężczyźni w wieku 28 i 31 lat, którzy przebywali na terenie posesji. To mieszkańcy powiatu inowrocławskiego. Zebrane dowody w sprawie pozwoliły na przedstawienie im zarzutów: starszemu z nich ukrywania samochodów pochodzących z przestępstwa, a młodszemu zlecenia ich rozbiórki.

 

W piątek 31 sierpnia prokurator zdecydował, że do czasu rozprawy podejrzani będą objęci policyjnym dozorem. Mężczyznom grozi kara do 5 lat więzienia.

 

polsatnews.pl

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie