Służby graniczne zatrzymały 16 nielegalnych imigrantów z Wietnamu

Polska
Służby graniczne zatrzymały 16 nielegalnych imigrantów z Wietnamu
SG Podlaskie

Szesnastu nielegalnych imigrantów z Wietnamu zatrzymały służby graniczne w czasie kontroli łotewskiego busa w Augustowie (Podlaskie). Cudzoziemcy zostaną przekazani stronie litewskiej - poinformowały we wspólnym komunikacie podlaska SG i KAS.

W piątek nad ranem wspólny patrol SG z Rutki Tartak i służby celno-skarbowej z Budziska zatrzymał do kontroli łotewskiego busa. Okazało się, że 28-letni kierowca (bezpaństwowiec mieszkający na stałe na Łotwie) wiezie w części ładunkowej volkswagena transportera grupę nielegalnych imigrantów. W sumie było to dwunastu mężczyzn w wieku 18-35 lat oraz cztery kobiety w wieku 18-29 lat. Żadna z tych osób nie miała dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w Polsce.

 

"Zostały zatrzymane za przekroczenie polsko-litewskiej granicy wbrew przepisom. Po wykonaniu niezbędnych czynności z udziałem tłumacza w placówce Straży Granicznej w Rutce-Tartak, cudzoziemcy zostaną przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji" - poinformowała Alina Grygorowicz z Podlaskiego Oddziału SG w Białymstoku. Kierowca usłyszał zarzuty pomocnictwa i organizowania nielegalnego przekroczenia granicy; grozi mu do 8 lat więzienia.

 

To kolejna w sierpniu duża grupa nielegalnych imigrantów zatrzymana w Podlaskiem. Trzy tygodnie temu w Budzisku, w ciężarówce na estońskich tablicach rejestracyjnych, próbowano przemycić 20 Wietnamczyków, kobiety i mężczyzn w wieku 14-38 lat. Ta grupa również wróciła na Litwę w ramach readmisji.

 

Straż Graniczna w Podlaskiem zatrzymała w tym roku kilkanaście grup nielegalnych imigrantów, w sumie blisko 90 osób.

 

PAP

jm/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie