CBA przeszukało mieszkanie wiceprezesa Zakładów Chemicznych Police

Polska
CBA przeszukało mieszkanie wiceprezesa Zakładów Chemicznych Police
en.wikipedia.org/Mateusz War/CC BY SA 3.0

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeszukali mieszkanie wiceprezesa Grupy Azoty Zakładów Chemicznych Police - potwierdził w piątek PAP rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Szczecinie Marcin Lorenc. Przeszukanie ma związek ze śledztwem ws. nieprawidłowości w ZCh Police.

O tym, że funkcjonariusze CBA weszli do mieszkania Tomasza P., jako pierwsze poinformowało Radio Szczecin. Informację o przeszukaniach "m.in. w miejscu zamieszkania wiceprezesa zarządu Zakładów Chemicznych Police S.A. oraz jego syna" podał rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

 

- Czynności przeprowadziła Delegatura CBA w Szczecinie w związku ze śledztwem dotyczącym nieprawidłowości w ZCh Police S.A., wszczętym w 2018 r. - poinformował prok. Lorenc. Dodał, że obecnie postępowanie prowadzone jest w sprawie. Zaznaczył, że ze względu na początkową fazę śledztwa nie może udzielić bliższych informacji na ten temat.

 

Według nieoficjalnych informacji Radia Szczecin, "sprawa dotyczy przetargu z początku ubiegłego roku, organizowanego przez Zakłady Chemiczne Police".

 

PAP

jm/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie