"Prezes Kaczyński i premier Morawiecki będą bardzo aktywni w kampanii"

Polska

- Jarosław Kaczyński na konwencji wyborczej w niedzielę wygłosi strategiczne przemówienie, tworzące przyszłą narrację PiS. Potem zostanie to przekute na propozycje programowe, które chcemy złożyć - powiedział w programie "Wydarzenia i Opinie" szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba. Dodał, że konwencja będzie, "w amerykańskim stylu, z dużą ilością pozytywnej energii i merytorycznego przekazu".

- Pan prezes Kaczyński zainauguruje tę konwencję, będzie miał swoje wystąpienie inaugurujące, również wystąpi pan premier Morawiecki z takim przekazem programowym, rządowym, samorządowym, a więc z tymi celami, zadaniami, propozycjami, które będziemy chcieli w następnych dniach i tygodniach promować w Polsce i przekonywać Polaków do naszego programu - powiedział Poręba.

 

Poręba poinformował, że Kaczyński oraz Morawiecki będą też "bardzo aktywni" w kampanii samorządowej.

 

"Będziemy często powtarzać, że dotrzymaliśmy słowa"

 

- Wystąpienie prezesa Kaczyńskiego będzie "strategiczne, długofalowe, perspektywiczne i tworzące przyszłą narrację PiS" - podkreślił Poręba. - Liczę, że to potem zostanie przekute na programowe propozycje, które chcemy złożyć - dodał

 

- Będziemy często powtarzać, że dotrzymaliśmy słowa w rządzie i dotrzymamy w samorządzie - powiedział gość Doroty Gawryluk. Podkreślał, że kampania PiS będzie przede wszystkim merytoryczna.

 

- Niedzielna konwencja i najbliższe dni będą powrotem do merytorycznego, dobrego programu PiS, nie do tego co jest charakterystyczną cechą PO, czyli awantura. Dla nas praca, a nie awantura - stwierdził szef sztabu wyborczego PiS.

 

"Te wybory, to starcie z bardzo agresywną opozycją"

 

- Zostaliśmy zaatakowani bardzo brutalnie przez PO, bardzo niesprawiedliwymi i nieuczciwymi billboardami. Odpowiedzieliśmy dwutorowo: uruchomiliśmy bardzo konkretny maraton programowy w każdym województwie, uznaliśmy też, że nie możemy zostawić negatywnego przekazu opozycji bez odpowiedzi, stąd nasze billboardy - tłumaczył Poręba.

 

Dodał, że te wybory, to starcie z bardzo agresywną opozycją więc: "wszystkie ręce na pokład".

 

Odnosząc się do pytania o liczne protesty wobec niektórych działań rządu, powiedział, że PiS ich nie lekceważy. - Ale miejsce na dialog jest w parlamencie, a nie na ulicy - zaznaczył Poręba.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Wydarzenia i Opinie" można obejrzeć tutaj.

 

Polsat News

paw/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie