Pożar w Częstochowie. Świadkowie wynieśli z mieszkania dwoje dzieci, ojciec był nietrzeźwy

Polska
Pożar w Częstochowie. Świadkowie wynieśli z mieszkania dwoje dzieci, ojciec był nietrzeźwy
Polsat News/Zdj. ilustracyjne

Dwaj mieszkańcy Częstochowy wynieśli dwoje małych dzieci z płonącego mieszkania w Częstochowie, wcześniej wyważyli drzwi. W mieszkaniu był ojciec dzieci. Okazało się, że jest pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej pozostawienie garnka na włączonej kuchence.

Jak podała w czwartek policja, do pożaru doszło w środę wieczorem w dzielnicy Trzech Wieszczów. Dwóch mieszkańców miasta zauważyło, że w jednym z bloków, z okien mieszkania na ostatnim piętrze, wydobywają się płomienie.


Natychmiast wezwali pomoc, a sami pobiegli na górę. Nikt jednak nie otwierał drzwi, dlatego postanowili nie czekać dłużej, wyważyli je i weszli do środka.


Garnek na gazie


- W zadymionych pomieszczeniach odnaleźli dwoje dzieci w wieku trzech i niespełna dwóch lat. Jedno z nich schowało się na łóżku pod kołdrą. W mieszkaniu był też ich 24-letni ojciec, z którym kontakt był jednak utrudniony. Na miejsce przyjechała straż pożarna, policja, karetka oraz pogotowie gazowe i energetyczne - relacjonowali policjanci.


Ze wstępnych ustaleń wynika, że do pożaru doszło prawdopodobnie przez pozostawienie na włączonej kuchence gazowej garnka. Dzieci, po badaniach lekarskich, trafiły pod opiekę matki. Ich ojciec miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Został zatrzymany. O jego dalszym losie zadecyduje teraz prokurator.


Szczegółowe przyczyny i okoliczności zdarzenia badają śledczy z komisariatu I w Częstochowie, wspólnie z prokuratorem, biegłym do spraw pożarnictwa i inspektoratem nadzoru budowlanego.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie