Polka przez dwa tygodnie była więziona w skrzynce na owoce. Przyjechała do Włoch do pracy sezonowej

Świat
Polka przez dwa tygodnie była więziona w skrzynce na owoce. Przyjechała do Włoch do pracy sezonowej
Pixabay/EcB_SLF, zdj. ilustracyjne

Niedaleko Werony, na północy Włoch, 44-letnia Polka była przez dwa tygodnie przetrzymywana w skrzyni na owoce przez swego pracodawcę i kochanka, właściciela gospodarstwa rolnego - podała lokalna prasa. Mężczyznę, oskarżonego także o tortury, aresztowano w czwartek. Zdarzenie to opisał miejscowy dziennik "Corriere del Veneto".

W miejscowości Sommacampagna przedsiębiorca z Bolzano zamknął 14 sierpnia kobietę w skrzyni; aby przeżyła przynosił jej tam wodę i czasem jedzenie - poinformowała gazeta. Dramat kobiety trwał do wtorku, kiedy robotnicy ścinający trawę niedaleko autostrady usłyszeli na polu wołanie o pomoc, które dochodziło z pobliskiego sadu na terenie gospodarstwa. Gdy tam się przedostali zobaczyli, że jedna z wielu ustawionych tam na samym dole plastikowych skrzyń na owoce o powierzchni około jednego metra sześciennego ruszała się. Natychmiast wezwali pomoc. Przybyli karabinierzy znaleźli w skrzyni przerażoną kobietę.

 

Okazało się - wyjaśnił dziennik - że jest to Polka, matka dwojga dzieci, która przyjeżdżała z Warszawy do pracy sezonowej w gospodarstwie rolnym koło Werony, należącym do włoskiego przedsiębiorcy. Według relacji kobiety pracodawca uwięził ją po kłótni. Polka zeznała, że pomagał mu w tym jego współpracownik.

 

Telefon i torebkę Polki znaleziono w domu właściciela farmy, który został aresztowany pod zarzutem uwięzienia osoby i tortur.

 

PAP

zdr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze