Nastolatka na rowerze potrącona na przejeździe. Kierowcy auta zatrzymano prawo jazdy

Polska

Do wypadku doszło na oznaczonym przejeździe dla rowerzystów na ul. Focha w Grudziądzu. W 11-letnią dziewczynkę przejeżdżającą prawidłowo przez przejazd, co widać na nagraniu z miejskiego monitoringu, uderzył kierowca osobowego renault. Nastolatka trafiła do szpitala.

66-letni kierowca samochodu był trzeźwy. Policjanci, po przeanalizowaniu nagrania monitoringu, postanowili jednak zatrzymać mu prawo jazdy. Na filmie widać, jak kierowca renault mija inny samochód, który zatrzymał się przed przejściem, przepuszczając pieszego i jadącą na rowerze dziewczynkę. 

 

Do wypadku doszło we wtorek o godz. 10:42 na ul. Focha w rejonie skrzyżowania z Aleją 23 Stycznia. Policjanci zwracają uwagę, że to przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów jest niebezpiecznym miejscem, gdyż kierowcy korzystający z dwóch pasów ruchu nie zawsze stosują się do podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się.


- Nieudzielenie pierwszeństwa pieszym i rowerzystom w sytuacji, gdy inni kierowcy zatrzymali się, by to uczynić, jest zachowaniem niedopuszczalnym - przypomina asp. szt. Jacek Jeleniewski, oficer prasowy policji w Grudziądzu.

 

polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie