Były wiceminister infrastruktury został p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad

Polska
Były wiceminister infrastruktury został p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad
Ministerstwo Infrastruktury

Premier Mateusz Morawiecki - na wniosek ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka - powołał z dniem 30 sierpnia br. Tomasza Żuchowskiego na stanowisko p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Tomasz Żuchowski od listopada 2015 r. do marca 2018 r. był wiceministrem infrastruktury i budownictwa, odpowiedzialny był m.in. za program "Mieszkanie+".

 

Żuchowski stracił stanowisko w resorcie w ramach "odchudzania" rządu, który przeprowadził Mateusz Morawiecki wiosną.

 

Dotychczasowy p.o. Generalny Dyrektor DKiA Jacek Gryga, który swoją funkcję piastował od listopada 2017 roku, pozostaje zastępcą Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Tomasz Żuchowski to absolwent budownictwa i gospodarki przestrzennej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie oraz studiów podyplomowych z informatyki i efektywności energetycznej w budownictwie.

 

Prowadził własną działalność gospodarczą (kompleksowa obsługa inwestycyjna w obszarze budownictwa i mieszkalnictwa), pracował na rzecz spółdzielni mieszkaniowej i w administracji rządowej związanej z budownictwem i planowaniem przestrzennym, uczestnicząc przy opracowaniach i realizacji zmian prawa w tym obszarze.

 

Wykładowca akademicki z tematyki szeroko rozumianego procesu inwestycyjnego oraz funduszy UE z perspektywy finansowej 2014-2020.

 

PAP

jm/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie